Swanson Vitex Niepokalanek (Chasteberry Fruit) 400mg 120kaps

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: dS_3320
  • Producent: SWANSON
  • Dostępność: Dostępny Dostępny
  • szt.
  • 34,00 zł

 

ChasteTree Niepokalanek - jest naturalnie występującą rośliną która znajduje zastosowanie w fitoterapii. Niepokalanek używany był zazwyczaj jako zioło na kobiece dolegliwości menstruacyjne. W sposób naturalny normalizuje on produkcję niektórych hormonów u kobiet i mężczyzn. Najbardziej opisywanym działaniem CHASTE TREE jest wpływ tej rośliny na regulację cyklu miesiączkowego i regulację produkcji progesteronu. Zapobiega ona też niepłodności, zmniejsza napięcie przedmiesiączkowe i korzystnie wpływa na zmniejszanie nadmiernej ilości wody podskórnej. Niepokalanek niweluje według fitoterapeutów przykre objawy przekwitania wynikające z zaburzeń hormonalnych. 

 

 

 

Niepokalanek ma także pozytywne działanie w przypadku mężczyzn. Jego wpływ na organizm szczególnie doceniają osoby dbające o sylwetkę i kondycję fizyczną. 

 

Suplementacja niepokalankiem to skuteczne rozwiązaniE dla kobiet z problemami menstruacyjnymi A TAKŻE mężczyzn którzy chcą poprawić estetykę sylwetki, podwyższyć libido oraz zadbać o ogólne samopoczucie. 

 

 

 

Wskazania: 

 


- zbyt wysoki poziom prolaktyny 
- nieregularne miesiączkowanie wywołane nadmiernym uwalnianiem prolaktyny 
- zespół napięcia przedmiesiączkowego
- bóle piersi 
- klimakterium 
- trądzik prolaktynozależnyN
iepokalanek
 ma pozytywne działanie w przypadku mężczyzn.

 
Vitex skutecznie obniża poziom prolaktyny. Mimo, że występuje ona głównie u kobiet to często pojawia się też w organizmie mężczyzny. Podwyższony poziom tego hormonu jest najczęściej wynikiem nadmiernego stresu i korzystania z niektórych leków, jak również niedozwolonego dopingu.

Prolaktyna jest jednym z głównych czynników blokujących produkcję testosteronu.

Obniżony poziom testosteronu w organizmie powoduje występowanie takich dolegliwości jak spadek ochoty na seks, problemy z erekcją i płodnością, brak energii na treningach, słabe samopoczucie, czy zwiększona retencja wody podskórnej.

Wysoki poziom prolaktyny prowadzi też do powstawania ginekomastii progesteronowej czyli powiększenia gruczołu sutkowego. 

W przypadku pojawienia się w organizmie mężczyzny zwiększonej ilości prolaktyny następuje ograniczenie  produkcji poziomu testosteronu i zmniejszenie ilości mięsni z równoczesnym spadkiem poziomu dopaminy.  W efekcie czego następuje nie tylko mniejsza ochota na sex czy problemy z erekcja ale również huśtawka emocjonalna, spadek motywacji i „mocy na treningach” ze spowolnienie przyrostu  mięsni (w niektórych przypadkach wręcz nasilonemu katabolizmowi) oraz  efekt „podlania muskulatury” kojarzony z zatrzymaniem podskórnej wody i zwieszone gromadzenie sie tkanki tłuszczowej za sprawą podwyższonych hormonów płciowych żeńskich.

 

Wskazania: 
- nadmierny poziom prolaktyny 
- nieregularne miesiączkowanie wywołane nadmiernym uwalnianiem prolaktyny 
- zespół napięcia przedmiesiączkowego - uderzenie gorąca
- bóle piersi 
- klimakterium 
- trądzik prolaktynozależny

 

Działanie: 
- dopaminergiczne 
- estrogenne
- zmniejsza wydzielanie nadmiaru prolaktyny

Działanie farmakologiczne
Moczopędne, napotne, przeciwgorączkowe, rozkurczowe, regulujace układ dokrewny, antylaktogenne, antyandrogenne (?), odkażające, uspokajające, przeciwdepresyjne, żółciopędne. Hamuje wydzielanie prolaktyny (hormon laktogenny, laktotropina). Pobudza receptory dopaminoergiczne, zwiększa produkcje estrogenów (?). Pobudza i wzmaga czynność ciałka żółtego, hamuje wydzielanie folikulostymuliny FSH, lecz pobudza czyności lutropiny LH przysadkowej. Przywraca prawidłową równowagę hormonalną: progesteron-estrogeny. Zapobiega zmianom zwłóknieniowym piersi. Zapobiega i leczy endometriozę (zapalenie błony śluzowej macicy). Znosi zespół napięcia przedmiesiączkowego. Stabilizuje cykl menstruacyjny. Usuwa przykre objawy przekwitania związane z zaburzeniami hormonalnymi na osi: podwzgórze-przysadka-jajnik oraz niedoborem progesteronu. Antagonista amfetaminy. Łącznie z wyciągami kozłkowymi (walerianowymi) działa silniej przeciwbólowo i silniej uspokajająco niż każde z osobna. Obniża stężenie cholesterolu we krwi.

 

uwaga:     dostawa od producenta połowa listopada 2016