Kawon Szałwia liść (jama ustna) 50g

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: KAWON
  • Kod producenta: 5909994332850
  • Dostępność: Dostępny Dostępny
  • szt.
  • 4,20 zł

Opis towaru

LIŚĆ SZAŁWII – Salviae folium

 

Postać farmaceutyczna: Zioła do zaparzania

 

Zawartość opakowania: 50g

 

Skład: 100 g produktu zawiera 100g liści szałwii (Salviae folium)

 

Wskazania do stosowania: Do płukania jako środek ściągający i odkażający w stanach zapalnych błony śluzowej jamy ustnej i gardła.

 

Przeciwwskazania: Dotychczas nie stwierdzono.

 

Specjalne ostrzeżenia i środki ostrożności: Jeśli objawy nasilą się lub nie ustąpią, należy skontaktować się z lekarzem. Lek przeznaczony jest do płukania jamy ustnej i gardła. Nie połykać.

 

Działanie niepożądane: Dotychczas nie stwierdzono działań niepożądanych naparu z liści szałwii po zastosowaniu miejscowym na śluzówkę jamy ustnej i gardła. W przypadku wystąpienia objawów niepożądanych należy poinformować o nich lekarza.

 

Przedawkowanie: Dotychczas brak doniesień.

 

Interakcje: Nie znane

 

Stosowanie w okresie ciąży i karmienia piersią: Brak danych Nie stosować bez porozumienia z lekarzem.

 

Wpływ na kierowanie pojazdami i obsługę maszyn: Nie stwierdzono.

 

Sposób stosowania droga podania: Stosuje się do płukania jam ustnej i gardła w postaci 2,5 – 3% naparu. 2 łyżki liści (3,0g ) zalać 1⁄2 szklanki (100 ml) wrzącej wody, naparzać pod przykryciem 15 minut; napar stosować do płukania jamy ustnej i gardła.

 

Warunki przechowywania: Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, w zamkniętych opakowaniach w temp. nie wyższej niż 25°C, chronić od światła, wilgoci i wpływu obcych zapachów. Nie stosować po upływie terminu ważności.

 

Kategoria dostępności: Produkt leczniczy wydawany bez recepty.

 

Numer pozwolenia na dopuszczenie do obrotu: IL-3328/LN

 

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.