Kawon Lubczyk korzeń 50g, Lek OTC

 

Lek OTC - Dostępny tylko w sklepie stacjonarnym.

Tradycyjny produkt leczniczy roślinny z określonymi wskazaniami wynikającymi wyłącznie z długotrwałego stosowania.

  • Obserwuj produkt:
  • Dodaj recenzję:
  • Producent: KAWON
  • Kod producenta: 5909994332317
  • Dostępność: Dostępny Dostępny

  • Historia ceny
  • 6,20 zł
  • szt.
    Niedostępny

Zamówienie realizujemy w momencie zaksięgowania płatności.

Możliwość wyboru płatności przelewem, lub za pobraniem InPost.

Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni.

KORZEŃ LUBCZYKA - Levistici radix

1g/g, zioła do zaparzania

Zawartość opakowania: 50g

Skład: 1 g produktu zawiera 1 g Levisticum officinale W.D.J.Koch., radix (korzeń lubczyka).

Wskazania do stosowania: Tradycyjny produkt leczniczy roślinny stosowany pomocniczo w łagodnych dolegliwościach układu moczowego, jako środek zwiększający ilość wydalanego moczu i poprawiający przepływ w drogach moczowych. Produkt przeznaczony jest do tradycyjnego stosowania w wymienionych wskazaniach, wynikających wyłącznie z jego długotrwałego stosowania.

Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na korzeń lubczyka i inne rośliny z rodziny Apiaceae (wcześniej Umbelliferae-baldaszkowate) lub anetol.

Specjalne ostrzeżenia i środki ostrożnościLek nie powinien być stosowany u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat ze względu na brak odpowiednich danych. Jeśli  podczas stosowania leku  pojawią się takie objawy jak gorączka, zaburzenia w oddawaniu moczu lub krew w moczu należy przerwać stosowanie leku i skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. Jeżeli objawy nie ustępują w czasie stosowania produktu lub występują działania niepożądane nieopisane na tym opakowaniu należy skonsultować się z lekarzem.

Interakcje: Nie odnotowano.

Ciąża i karmienie piersią: Ze względu na brak wystarczających danych stosowanie leku podczas ciąży i karmienia piersią nie jest zalecane.

Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn: Nie badano wpływu produktu leczniczego na prowadzenie pojazdów i obsługę maszyn.

Dawkowanie, sposób stosowania i droga podania:

Dorośli i osoby w podeszłym wieku:½ łyżki (2,5 g) produktu leczniczego zalać ¾ szklanki (150 ml) wrzącej wody, naparzać pod przykryciem 15 minut. Odstawić na 10 minut, przecedzić i wypić. Pić świeżo przygotowany napar 2 razy dziennie.

Czas stosowania: Produkt leczniczy powinien być stosowany nie dłużej niż 2 do 4 tygodni. Jeśli w tym czasie objawy nie ustąpią należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Przedawkowanie: Nie zanotowano przypadków przedawkowania. W razie zastosowania dawki większej niż zalecana i wystąpienia niepokojących objawów, należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Pominięcie zastosowania leku: Nie należy stosować podwójnej dawki leku w celu uzupełnienia pominiętej dawki. W celu uzyskania wyjaśnień co do stosowania produktu leczniczego należy zasięgnąć porady lekarza lub farmaceuty.

Działania  niepożądaneNieznane. Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Zgłaszanie działań niepożądanych

Jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym wszelkie objawy niepożądane niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi lub farmaceucie. Działania niepożądane można zgłaszać bezpośrednio do Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych (Al. Jerozolimskie 181C, 02-222 Warszawa, Tel: + 48 22 49 21 301, Fax: + 48 22 49 21 309), e-mail: ndl@urpl.gov.pl. Działania niepożądane można zgłaszać również podmiotowi odpowiedzialnemu. Dzięki zgłaszaniu działań niepożądanych można będzie zgromadzić więcej informacji na temat bezpieczeństwa stosowania leku.

Warunki przechowywania: Przechowywać w temperaturze nie wyższej niż 25°C, chronić od światła, wilgoci i wpływu obcych zapachów. Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci. Nie stosować po upływie terminu ważności.

Kategoria dostępności: Produkt leczniczy wydawany bez przepisu lekarza - OTC.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.