Babka Płesznik 650g, NatVita

  • 25,00 zł 22,00 zł
  • szt.
    Niedostępny

Zamówienie realizujemy w momencie zaksięgowania płatności. 

Możesz zwrócić produkt w ciągu 14 dni.

  • Składniki: 100% ziarna babki płesznik
  • Sposób użycia: 1-2 łyżeczki wymieszać w szklance wody. Stosować 3 razy dziennie.
  • Masa netto: 170 g
  • Kraj pochodzenia: Polska
  • Producent: NatVita

 

Babka plesznik, nasiona psyllium zawierają duże ilości błonnika są również bogate w związki śluzowe. Błonnik psyllium pozyskiwany jest z rośliny Plantago psyllium L. (tzw. babki płesznik) pochodzącej z rejonu morza Śródziemnomorskiego.

Dzięki swoim właściwościom stymuluje pracę jelit i chroni układ trawienny.

Babka płesznik rośnie naturalnie w rejonie basenu Morza Śródziemnego, od Hiszpanii aż po Azję Mniejszą, ale uprawiana jest obecnie w całej Europie, Indiach i Japonii. Jej nasiona mają brunatną barwę a po zetknięciu z wodą pokrywają się warstwą śluzu. W medycynie naturalnej wykorzystuje się zarówno nasiona jak i łuski nasion.

 

Źródło błonnika i śluzu

Nasiona babki płesznik, dzięki zawartości wyjątkowych substancji, szybko pęcznieją w jelitach i pobudzają je do pracy, działają również jako łagodny oczyszczający jelita i pozytywnie wpływają na przemianę materii. Absorbują szkodliwe substancje z pożywienia a śluz dodatkowo pomaga w przesuwaniu zalegających w jelitach resztek pokarmowych, nawilża i zapobiega podrażnieniom. Zawarty w nasionach błonnik wpływa także na rozwój korzystnych bakterii. Tym samym nasiona babki płesznik wspomagają prawidłowe funkcjonowanie układu trawiennego.

  500g

 

 

ŚRODKI OSTROŻNOŚCI

Suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety i zdrowego trybu życia.
Zalecamy zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia są ważne dla zapewnienia prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka 
Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji do spożycia w ciągu dnia
Nie należy stosować przy stwierdzeniu nadwrażliwości na jakikolwiek składnik produktu.                        Przechowywać w temperaturze pokojowej, w suchym miejscu, w sposób niedostępny dla małych dzieci.          Produkt nie może być stosowany przez kobiety w ciąży, karmiące i dzieci bez konsultacji lekarskiej.