Kategorie

NOW Glukozamina i Chondroityna (stawy reumatyzm) 60 tabl

Producent: NOW
Dostępność:
szt.
96,80 zł

Glukozamina, jako budulec tkanki łącznej, znacząco przyczynia się do zachowania dobrego stanu chrząstki stawowej i odnowienia zapasu mazi stawowej. Produkcja glukozaminy zmniejsza się z wiekiem. Zapewnienie organizmowi stałego źródła glukozaminy i chondroityny pomaga zachować zdrowe chrząstki stawowe. Obecna w preparacie witamina C uczestniczy w syntezie kolagenu - głównego składnika chrząstki stawowej.

Chondroityna jest mukopolisacharydem odgrywającym kluczową rolę w wytwarzaniu proteoglikanów chrząstki stawowej. Działa dobroczynnie na stawy, zwiększa ruchomość i stabilizuje szerokość szpary stawowej. Kwas chondroityno-siarkowy będący podstawowym składnikiem kości jest dobrze wchłaniany z przewodu pokarmowego, bierze udział w ich metabolizmie i regeneracji. Ma ogromny wpływ na wytrzymałość i sprawność stawów.
Połączenie glukozaminy i chondroityny gwarantuje wielokierunkową poprawę szybkości regeneracji stawów i zwiększenie odporności zarówno chrząstki, jak i kości na mikrourazy.

Preparat należy stosować przez okres przynajmniej 6-8 tygodni, by nastąpiła regeneracja chrząstki. W trosce o stawy należy też zmniejszyć nadwagę i zachowywać aktywny tryb życia  

 

Preparat polecany jest:

  • w ochronie stawów
  • przy znacznym obciążeniu stawów
  • dla sportowców narażonych na kontuzje
  • dla kobiet w okresie menopauzy
  • dla ludzi starszych

 

SKŁADNIKI
Zawartość w 1 kapsułce
  Zawartość % wartości dziennej 
Glucosamine sulfate 750 mg Nie określona
Chondroityna 600 mg Nie określona

 

Sposób użycia: 1 kapsułka 1 – 2 razy dziennie przed jedzeniem.
Zawartość: 60 kaps po 750mg/600mg